Metal Jaluzi Perde Montajı Nasıl Yapılır?1. Adım


TAVAN MONTAJI Öncelikle perdenizin rahat kullanılabilmesi için montaj aparatlarını pencerenizin kolundan önde olacak şekilde konumlandırmanız gerekmektedir. (A)
Uygun konumu belirledikten montaj aparatının menteşesi dik konumdayken aparatları vidalayınız. (B)
DUVAR MONTAJI Perdenizi duvara monte ederken montaj aparatlarıyla vida yerlerini işaretleyiniz ve aparatı sabitleyiniz. (B)


2. Adım


Perdenizi montaj aparatına geçirmeden önce menteşenin dik konumdan durduğundan emin olunuz. (A)

Daha sonra mekanizmayı aparata takıp menteşeyi saat yönünün tersine doğru çevirerek mekanizmanın aparat tarafından kitlendiğinden emin olunuz.DİKKAT!

Mekanizmalı perde sistemlerinde kullanılan kordonlar, boncuklu zincirler ve ipler çocuklarda boğulma dolayısıyla nörolojik hasarlara ve hatta ölüme neden olabilmektedir. Bu konuda yürürlükte olan TS EN 13120 mevzuatı kapsamında tüm ürünlerimiz çeşitli testlerden geçtikten sonra üretime alınmaktadır. Mevzuata uygun olarak boncuk zincirli perde sistemleri için gerdirme aparatı siparişinizle birlikte teslim edilir. Tehlike oluşturabilecek perdelerin kullanıldığı odalarda, çocuk bulunması durumuna karşı güvenlik aparatlarını kullanınız. Güvenlik aparatları kullanılsa dahi yatak, bebek karyolası ve mobilyaları perdelerinizden uzak bir noktaya yerleştirmeniz tavsiye edilir.
Toplama Aparatı

Perdenizi monte ettikten sonra siparişinizle birlikte verilen gerdirme aparatını zincire geçirerek uygun gerginliği ayarlayınız ve aparatı sabitleyiniz.


up arrow icon BAŞA DÖN