Ölçü Nasıl Alınır?Perde ölçüsü almanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki kolay ölçüm rehberimizi takip etmek!

Stor ve Zebra Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Stor ve zebra perde ölçüsü alırken öncelikle perdenizi nereye monte edeceğinize karar vermeniz gerekmektedir.

Eğer perdeniz tavana veya kornişe monte edilecekse; en ölçüsü için pencerenizin sağ ve sol kenarlarından 10 cm fazla ölçü alınız. Boy ölçüsü için ise tavandan pencerenizin mermerine kadar ölçüp üzerine en az 10 cm pay eklemenizi tavsiye ederiz.Eğer perdenizi duvara monte edecekseniz; en ölçüsünü sağ ve sol kenardan 10 cm fazla almanız gerekmektedir. Boy ölçüsünü ise perdenin kasasını monte edeceğiniz yerden pencere mermerinin 10 cmEğer pencereniz kiriş arasındaysa; duvar girintisinin en ve boy ölçüsünü tam olarak almanız gerekmektedir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta perdeniz tamamen toplandığında pencerenizin açılabilir olmasıdır.

İpucu!

Kiriş arası için ölçü alırken girintinin yeterli derinlikte olduğundan emin olunuz. Stor perdenin profil ölçülerini aşağıdaki şemada bulabilirsiniz.

Metal ve Ahşap Jaluzi Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Jaluzi perde ölçüsü alırken öncelikle perdenizi nereye monte edeceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Jaluzi perdenizi aşağı yukarı hareket ettirdiğinizde çarpmayacak bir yere monte edileceğinden emin olunuz.

Eğer perdenizi duvara monte edecekseniz; en ölçüsünü sağ ve sol kenardan 10 cm fazla almanız gerekmektedir. Boy ölçüsünü ise perdenin kasasını monte edeceğiniz yerden pencere mermerinin 10 cm aşağısına kadar ölçü almanız gerekmektedir.Eğer perdeniz tavana veya kornişe monte edilecekse; en ölçüsü için pencerenizin sağ ve sol kenarlarından 10 cm fazla ölçü alınız. Boy ölçüsü için ise tavandan pencerenizin mermerine kadar ölçüp üzerine en az 10 cm pay eklemenizi tavsiye ederiz.Eğer pencereniz kiriş arasındaysa; duvar girintisinin en ve boy ölçüsünü tam olarak almanız gerekmektedir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta perdeniz tamamen toplandığında pencerenizin açılabilir olmasıdır.İpucu!

Kiriş arası için ölçü alırken girintinin yeterli derinlikte olduğundan emin olunuz. Jaluzi perdenin profil ölçülerini aşağıdaki şemada bulabilirsiniz.Metal Perde Ölçüleri

Ahşap ve Polywood Perde Ölçüleriup arrow icon BAŞA DÖN